Крем від молочниці

Молочниця (кандидоз) – різновид грибкової інфекції, у відповіді за яку мікроскопічний грибок Candida, що постійно перебуває на шкірних покривах і слизових організму людини. Не варто думати, що молочниця – доля жінок, правда чоловіків і дітей вона вражає трохи рідше, але, тим не менш, неприємний кандидоз у них теж зустрічається. Крем – рекомендована форма препарату при боротьбі з ним.

Захворювання проявляється при надмірній активності умовно-патогенного грибка, і розмножується кандида тільки там, де є сприятливі умови для її проживання: вологість, тепло і безліч складочок. Саме тому улюблені місця молочниці – статеві органи, глибокі складки шкіри, слизова ротової порожнини.

 

Крем від молочниці

Крем від молочниці

Яка терапія найбільш ефективна?

Найчастіше, прояви молочниці почувають на собі ті, у кого організм ослаблений, гормонозалежний або є в наявності важкі хронічні захворювання. Цим людям не можна приймати протигрибкові препарати всередину, так як майже всі таблетовані форми – токсичні. Тому, лікарі рекомендують більш щадну терапію – кремову.

Крем – форма терапевтичного препарату, за допомогою якого можна впоратися з молочницею у чоловіків і жінок, але варто пам’ятати, що будь-які препарати місцевої дії добре допомагають тільки на початковій (не запущеної) стадії захворювання. Якщо кандидоз щосили «править балом» буде потрібно більш радикальна терапія з прийомом лікарських речовин системної дії, а крем в цьому випадку буде виступати тільки в якості допоміжної терапії.

Найбільш популярними кремами від молочниці в наш час є:

  • клотримазол;
  • кандид;
  • пимафуцин.
  • Переваги і недоліки

Крем, як і будь-яка лікарська форма медпрепарату має свої переваги. Діючі речовини антигрибкових препаратів, що входять до його складу здатні порушувати синтез речовин клітинної мембрани грибка Candida, після чого вони гинуть (фунгіцидна дія), або їх життєдіяльність припиняється (фунгостатична дія). Багато кремів для лікування молочниці ефективні при супутніх інфекціях – кандидоз трихомоніазі, і деяких бактеріальних інфекціях (стафілококи).

При лікуванні кандидозу у жінок і чоловіків застосовують крем, як самостійно, так і вкупі з іншими протигрибковими препаратами, але варто пам’ятати, що використовувати його при рецидивуючій хронічній молочниці немає сенсу, так як він тільки згладжує неприємні симптоми, заганяючи грибок всередину організму.

Однак при вагітності та лактації приймати системні протигрибкові препарати всередину не можна, так як вони завдають сильний токсичну вплив на організм мами і дитини, тому крем залишається єдиною лікарською формою, яку може порекомендувати лікар для лікування молочниці. Місцеве застосування кремів при кандидозі статевих органів у майбутньої мами практично не дає побічних ефектів, всього 3% від загальної дози препарату може потрапити в кровотік, а вся інша діюча речовина залишиться на слизовій і шкірі інтимних органів.

 

Правила застосування

Жінкам, крем проти грибка Candida вводиться глибоко в піхву, зазвичай раз на добу, якщо інше не обумовлено з лікарем. Тривалість ведення процедур – не менше 2-3 тижнів, лікування, як правило, припиняється при менструаціях і поновлюється відразу після її закінчення.

У чоловіків крем наноситься на крайню плоть і голівку статевого органу, тривалість і кратність процедур залежить від ступеня захворювання, але не менше 1 разу на добу протягом одного тижня.

 

Опис популярних зразків

Клотримазол крем – є похідним імідазолу, володіє широким спектром дії, в тому числі і проти грибка Candida. Ефект препарату заснований на впливі на клітинну мембрану грибка (порушення синтезу ергостерину), що призводить до лізису клітини. До клотримазолу чутливі всі дріжджові грибки, цвіль, дерматофіти і збудник Pityriasis versicolor (різнокольоровий лишай).

Крем надає антимікробну дію (знищує Грам + і грам м / о), що не дозволяє при молочниці розвинутися інший патогенної мікрофлорі і ускладнити перебіг хвороби. Слід пам’ятати, що клотримазол погано всмоктується зі слизових оболонок і шкіри і не чинить системної дії, найвища концентрація препарату буває в глибоких шарах епідермісу.

В деяких випадках при застосуванні крему можуть бути відчуття поколювання і печіння, але, як правило, неприємні симптоми швидко проходять. Небажано використовувати крем клотримазол при вагітності та лактації. Середня ціна від 10 до 20 гривень.

 

Крем кандид – активна речовина clotrimazole. Гарний протигрибковий засіб з групи похідних імідазолу, підходить тільки для місцевого застосування. Володіє широким спектром дії і порушує в патогенних клітинах синтез ергостеролу. Особливо активний щодо цвілі, дерматофітів, грибка роду Candida і Malassezia furfur.

При місцевому застосуванні крем добре проникає в шари шкіри, досягаючи всередині потрібних терапевтичних концентрацій, незначна кількість clotrimazole здатна проникати в кров.

Чоловікам при зовнішньому застосуванні проти свербіння та інших симптомів необхідно наносити крем кандид 2-3 рази на добу, звичайно протягом 2-4 тижнів. Жінкам – інтравагінально по 100-500 мг протягом від 2 до 6 днів. Обробку ротової порожнини проходять двічі на добу, але не більше 7 днів.

Не рекомендується застосовувати крем кандид особам чутливим до clotrimazole, а також в перший триместр вагітності, при лактації – з обережністю, при вимушеному лікуванні. Середня ціна від 50 гривень.

Крем пимафуцин (д.р. натамицин) – призначають місцево при шкірних інфекціях і прояві грибка кандида на слизових оболонках. Добре зарекомендував себе при лікуванні будь-яких грибкових уражень шкіри, включаючи атрофічний кандидоз та гострий псевдомембран, а також після тривалої терапії а / б, гормональними препаратами та цитостатиками.

Жінкам при ураженні зовнішніх статевих органів крем призначають 2 р / день протягом 2-3 тижнів, якщо інше не обумовлено з лікарем. Чоловікам при баланопостіті потрібно застосовувати пимафуцин 1-3 рази / добу, до повного одужання.

Пимафуцин крем – чи не єдиний препарат від молочниці, який лікар може призначити при вагітності і під час лактації, хоч він володіє і слабким дією, в порівнянні з іншими кремами. Вартість препарату в межах 100 гривень.

 

Крем миконазол (д.р. міконазолу нітрат) – протигрибковий засіб для місцевого застосування, похідне імідазолу, виявляє фунгіцидну дію на дерматофіти, дріжджоподібних грибок Candida albicans.

Позитивно те, що при місцевому застосуванні міконазолу діюча речовина в системний кровотік практично не всмоктується. При молочниці у чоловіків і жінок крем миконазол застосовують двічі на добу, наносячи на шкіру і слизову тонким шаром, ретельно втирають із захопленням здорової шкіри. Вологі місця необхідно попередньо добре вимити і просушити марлевою серветкою.

Залежно від стадії хвороби і просторості уражених ділянок крем застосовують від 2 до 6 тижнів, після зникнення всіх клінічних ознак лікарі рекомендують продовжити лікування ще тиждень для закріплення результату. Не можна використовувати крем при: гіперчутливості, герпетичної інфекції, вагітності (II та III триместри) і в дитячому віці (до 12 років). Середня ціна – 20 гривень.

 

Пом’якшувальний препарат своїми руками

У домашніх умовах можна зробити самостійно крем від молочниці:

в 30 гр будь-якого неароматизованого крему або гелю додати 7 крапель суміші (8мл чайного і 2 мл лавандового масла) аромамасел, цим препаратом від молочниці потрібно змащувати проблемні місця для пом’якшення ніжної зони зовнішніх статевих органів. Застосовуйте 3-4 рази на день (не використовувати спільно з лікувальними кремами).

Всі перераховані крему рідко викликають побічні дії, але варто пам’ятати, що яким би безпечним не видався нам препарат, застосовувати його без особливого призначення лікаря не бажано.