Мазі від молочниці

Мазь від молочниці

Мазь від молочниці

При лікуванні поширеного грибкового захворювання у всіх категорій населення, в якості місцевої терапії використовують мазь від молочниці. Ця лікарська форма заслуговує особливої ​​уваги, так як на відміну від таблеток, мазі рекомендують для всіх пацієнтів, в тому числі і новонароджених дітей.

Використання мазі допомагає швидше впоратися з недугою, і в теж час дозволяє надати на організм людини мінімальна кількість побічних ефектів.

 

Переваги і недоліки способу

При усуненні патологічної дії грибків Candida, мазь вказує на наступні позитивні властивості:

  • швидке нанесення на ушкоджену шкіру або слизові оболонки;
  • ефект досягається за найкоротші терміни, зникають свербіння, печіння, почервоніння і набряк;
  • відносно дешева вартість продукції;
  • мінімальний ризик отримання побічних дій на внутрішні органи.

недоліки:

  • неможливість нанесення на глибоко розташовані ділянки ушкоджень, особливо у жінок (піхву, придатки). У деяких випадках лікарі рекомендують використовувати тампони, змочені в мазях, але це додає певний дискомфорт. Деякі мазі забезпечені аплікатурами, але все одно, якісно змастити уражену слизову важко;
  • як правило, мазь буває однокомпонентною, що істотно знижує можливість вбити грибок відразу, за одне застосування. Іноді приходиться при кандидозі вдаватися до системної терапії.

Лікувальні заходи для чоловічого населення

Внаслідок специфічного будови статевих органів у чоловіків, грибок Candida не здатний щільно влаштуватися, тому молочниця зустрічається у представників сильної статі набагато рідше, ніж у жінок. Але все одно, при перших підозрах на кандидозну інфекцію, слід звернутися до лікаря-уролога, щоб лікування було призначено своєчасно.

Типи молочниці у чоловіків – інфекції головки статевого члена, шкірних покривів і ротової порожнини, протікають з різною характерною симптоматикою (набряки, свербіж, біль і неприємний запах). За зниженням популярності лікар може виписати такі препарати в формі мазі: кандид, нистатиновая, пимафуцин, клотримазол, еконазол, кетоконазол, міконазол.

 

Лікувальна терапія у жінок

Жінкам досить ретельно змащувати уражені ділянки слизової оболонки маззю раз в день Подібні препарати добре вбираються і містять протигрибкові і антизапальні компоненти, які швидко позбавляють жінку від молочниці. Однак є обмеження – багато лікарських речовин у формі мазі протипоказані до застосування в період вагітності та годування груддю, оскільки діючі речовини здатні проникати в кровотік і виділятися з молоком, завдаючи непоправної шкоди дитині.

 

Основні характеристики відомих мазей

Кандид – (д.р. клотримазол), протигрибковий засіб широкого спектра дії, показано застосування при всіх генітальних інфекціях, які спровоковані грибками роду Candida, Trichomonas vaginalis (кандидозний вульвовагініт, трихомоніаз), чутливими до клотримазолу. При місцевому, зовнішньому застосуванні добре проникає в різні шари шкіри і швидко досягає високих лікувальних концентрацій. Іноді пацієнти відзначають посилення роздратування, яке проходить при продовженні лікування. Вартість в межах 70 рублів.

 

Нистатиновая мазь при молочниці

Показана до застосування при грибкових ураженнях шкіри і слизових оболонок (молочниця), у тому числі після тривалої терапії антибіотиками. Нистатиновая мазь наноситься тонким шаром на уражену поверхню, двічі на добу, щодня. Курс лікування – від декількох днів до 2-4 тижнів. Іноді може спостерігатися алергічна реакція на препарат, в такому випадку його необхідно скасувати. Вартість, порядку 30-60 гривень.

 

Пимафуцин – (д.р. натамицин)

Це протигрибковий антибіотик з групи макролідів, має фунгіцидну дію і руйнує мембранні клітини грибка. Курс лікування у чоловіків і у жінок визначається лікуючим лікарем індивідуально, а після повного зникнення всіх клінічних ознак, важливо продовжувати лікування ще декілька днів для закріплення результату. Під час вагітності мазь застосовувати можна. Вартість – 100-200 гривень.

 

Клотримазол

Найбільш показаний до застосування у чоловіків при кандидозі, повільно всмоктується, але зате діє дуже ефективно. Мазь наносять двічі на день на крайню плоть. Іноді може початися сильне пощипування, якщо воно швидко не проходить і симптоми кандидозу посилюються, необхідно звернутися до лікаря, він замінить препарат на аналог з схожим дією. Ціна препарату різна, але цілком доступна, від 8 до 30 гривень.

Еконазол (пр. Імідазолу)

Показаний до застосування як місцевий протигрибковий засіб у формі мазі. Не рекомендований – вагітним жінкам і для дітей, оскільки володіє небажаними побічними діями. Іноді може бути висип і печіння при підвищеній чутливості до еконазолів при кандидозі. Дози і курс лікування підбираються строго індивідуально, мазь наносять обережно, тонким шаром і чекають повного вбирання.

 

Кетоконазол

Синтетичне похідне імідазол діаксолана, володіє широким спектром дії з фунгіцидним та мікростатичним ефектами. Мазь добре знищує грибкову інфекцію при нанесенні безпосередньо на уражені слизові оболонки і шкіру з невеликим захопленням здорової шкіри раз на добу протягом 2-4 тижнів. Можливо: подразнення шкіри, посилення свербежу, відчуття печіння, в рідкісних випадках розвивається контактний дерматит. Вартість в межах 80 гривень.

 

Міконазол (пр. Імідазолу)

Препарат має антибактеріальну, протипротозойну і протигрибкову дію для місцевого застосування в гінекології при кандидозі. Активний відносно грибків різного роду, а також згубно діє на Грам + бактерії. При зовнішньому застосуванні може відбуватися невелика адсорбція д.р. через шкіру та слизові оболонки. У профілактичних цілях мазь застосовується протягом тижня після повного зникнення симптомів молочниці. При вагітності та лактації не рекомендується, а також пацієнтам із захворюваннями печінки. Середня вартість 20 гривень.

Молочницею, найчастіше, хворіють люди зі зниженим імунітетом або люди, що ведуть неправильний спосіб життя. Щоб не було необхідності застосовувати різні лікарські препарати від молочниці, в тому числі і мазі – подбайте про своє здоров’я заздалегідь.