Основні препарати від молочниці

Для боротьби з молочницею існують різні протикандидозні препарати, які покликані полегшити загальний стан людини, усунути характерні симптоми і повністю позбавити від патогенної дії грибка Candida.

На фармакологічному ринку України препарати, що сприяють позбавленню від молочниці, дуже популярні, їх безліч. Але серед обширного спектра представлених лікарських речовин, існує все ж група «привілейованих», які застосовують часто в зв’язку з їх безсумнівними перевагами.

Основні групи препаратів, які використовуються для терапії молочниці, класифікація:

  • антибіотики – ністатин, натаміцин;
  • похідні триазолів, наприклад – флуконазол;
  • похідні імідазолдіоксалана – Ліварол;
  • похідні імідазолу – препарат клотримазол.

Гостра форма молочниці вимагає застосування місцевих форм лікарських засобів, в т.ч. таблеток, мазей, кремів і свічок. Інфекції з множинними рецидивами вимагають більш радикальних рішень, прописують таблетовані форми препаратів загальної дії в поєднанні з препаратами місцевої терапії. Це неминуче і необхідно!

 

Препарати від молочниці

Препарати від молочниці

Ліки місцевого та спільної дії

Ліки від молочниці поділяють на дві великі групи: місцевого та загального застосування.

Місцеві – це ті препарати, які наносяться безпосередньо на патогенне вогнище (шкіру, слизову, піхву). До них відносяться: крему, розчини, супозиторії, мазі та вагінальні таблетки. Найчастіше, до їх складу входять сильнодіючі речовини – клотримазол, міконазол, іконазол і натамицин, а також протигрибкові антибіотики – ністатин і леворин. Місцеві лікарські препарати краще приймати курсом на менше 10-14 днів, іноді час терапії подовжується за рішенням лікаря.

Таблетки для піхви і супозиторії необхідно вводити двічі на день на 30 хвилин, для того, щоб діючі речовини відмінно вбралися в пошкоджену слизову.

Місцеві лікарські засоби мають свої переваги і недоліки. Плюсом можна вважати те, що терапевтична дія настає миттєво і неприємні симптоми йдуть дуже швидко. Однак не варто думати, що лікування на цьому закінчилося, особливо це стосується чоловіків, які, як відомо, не люблять лікуватися. Крім того, всі лікарські речовини місцевого значення мають мінімум побічних ефектів.

Недоліки місцевої протигрибкової терапії в тому, що вона дає ефективне лікування лише при легких формах молочниці і вимагає повторних курсів. Також їх застосування вносить деякі корективи в особисте життя жінок і чоловіків, в період лікування потрібно дотримуватися повного утримання від статевих контактів.

Препарати внутрішнього дії від молочниці застосовують у разі частих рецидивів, важкого перебігу хвороби, коли місцеві препарати не можуть впливати на все вогнище інфекції.

Раніше, протигрибкові препарати, що приймаються всередину, приносили серйозні побічні ефекти, завдаючи токсичну дію на печінку, знижуючи лібідо. До того ж, до них, грибки роду Candida, дуже швидко звикали і не реагували на подальшу терапію.

Ліки нового покоління мають меншим набором негативних ефектів і швидше впливають на вогнище інфекції. Слід пам’ятати, що молочниця (генералізований кандидоз) сигналізує в організмі людини про серйозне зниження імунітету, тому вимагає ґрунтовного обстеження і лікування.

Протигрибкові засоби блокують синтез стеролу в клітинах грибка Candida, що запобігає його подальше розмноження. Іноді використовуються лікарські препарати, які руйнують клітинну стінку мікроорганізму і призводять до його загибелі. Сьогодні популярні нові засоби – це флюконазол і интраконазол, іноді їх приймати доводиться протягом декількох місяців, стикаючись з хронічною молочницею, її частими рецидивами і періодами загострень.

 

Що можна приймати при вагітності

Лікування молочниці при вагітності можна починати тільки після правильної постановки діагнозу, тому що існує безліч схожих за симптоматикою захворювань, коли з’являються свербіж і виділення з статевої щілини.

Для вагітних жінок лікар підбирає препарат індивідуально, згідно проведеного дослідження чутливості Candida до протигрибкових засобів. Важливо пам’ятати, що ліки не повинні нанести шкоду немовляті в утробі.

Найбезпечнішими на сьогоднішній день вважаються: ністатин, Залаїн (сертаконазол), пимафуцин (натамицин). Їх використовують у вигляді свічок або в складі різних речовин місцевого застосування. Нистатин входить до складу препарату тержинан, або ж використовується як повністю самостійний засіб. При вагітності тільки у виняткових випадках, при занадто високому ураженні грибком Candida, дозволяється прийом пімафуцина в таблетках, який практично не всмоктується в ШКТ. Миконазол і клотримазол у вигляді супозиторіїв і в складі місцевих коштів – не приносять шкоди і, звичайно, переважно. Ліки від молочниці в цьому випадку має діяти максимально безпечно і для жінки і для її майбутньої дитини.

 

Що може «з’їсти» сильна половина людства?

Ліки від молочниці для чоловіків повинні володіти сильною місцевою дією, саме при початковій стадії вони вкрай необхідні. Всі препарати наносяться безпосередньо на патологічний осередок в області статевих органів, двічі в день – аж до повного одужання. Сильніші засоби внутрішнього значення призначає тільки лікар з урахуванням загального стану хворого і протипоказань.

Якими ж препаратами можна лікувати чоловіків, щоб грибок Candida назавжди перестав «отруювати» їх особисте життя? На сьогоднішній день це: микозолон, еконазол, міконазол, розчин клотримазолу, ламізіл, мікосептін, мазь нистатиновая. Укупі із застосуванням цих засобів важливо правильно дотримуватися дієти і вживати білки і вітаміни.

При гострій формі молочниці лікар випише для чоловіка: іконазол, клотримазол, ціклопіроксоламін і натамицин.

 

Що вибрати для дитячої терапії?

Список ліків від кандидозу в дитячому віці не такий обширний. Медикаментозне лікування молочниці у дитини зводиться до застосування мірамістину, нистатина і кандида.

Мірамістин – антибактеріальний препарат широкого спектра дії, призначається для придушення росту грибка Candida в юному віці, випускається у вигляді розчину і мазі. Спосіб застосування – місцевий, уражені місця протираються розчином з вмістом мирамистина і «замазуються» маззю тонким шаром. Він не має яскраво вираженого смаку і запаху і не має побічних ефектів.

Ністатин – антибіотик, випускається у вигляді таблеток, супозиторіїв і мазі. Характеризується сильною дією на мікроорганізми, а у грибка, чутливого до цього препарату, толерантність (звикання) виробляється дуже повільно. Призначення робить тільки лікар, найчастіше, при загрозі розвитку тяжких форм кандидозу, це відноситься до слабких малюкам, недоношеним і у випадку занедбаності хвороби.

Мазі наносяться двічі на день, а таблетки та супозиторії – згідно приписаних лікарем схем. Не варто очікувати швидкого результату, курс лікування становить не менше 2 тижнів. Важливо стежити за застосуванням препарату, так як може проявитися алергічна реакція.

Кандид – по своїй дії аналогічний ністатину, прописується дітям у вигляді розчину, 2-3 рази на добу обробляти уражені місця протягом 7-10 днів.

 

Найпоширеніші і популярні засоби

 

Мазь від молочниці

Дифлюкан – стоїть першим у списку виписуються засобів проти молочниці. Містить у своєму складі флуконазол, який пригнічує ріст грибка. Його застосовують одноразово, внутрішньо у вигляді капсули, що містить 150 мг активної речовини. Не можна застосовувати при вагітності, в період годування груддю, при захворюваннях нирок і печінки. Орієнтовна ціна: Капсули 150 мг, 1шт – 160 грн.

 

Пимафуцин

Дозволений до застосування для жінок під час лактації та вагітності, випускається у формі крему, таблеток і свічок. Добре переноситься організмом, не токсичний, не дає алергічних реакцій. Діюча речовина – натамицин, протигрибковий засіб, з широким спектром дії. Орієнтовна ціна на свічки: від 150 грн, залежно від упаковки, крем – 100 грн, таблетки 200 грн.

 

Клотримазол

Випускається, в основному, у вигляді таблеток і вагінального крему, а також – мазі, порошку і розчину для зовнішнього застосування. Протипоказаний в першому триместрі вагітності та при лактації (з обережністю в критичних випадках). Порівняно дешевий засіб, незалежно від форми випуску коштує від 10 гривень.

 

Гексикон

Антисептик, що містить хлоргексідіномбіглюконат як активну речовину. Випускається у формі супозиторіїв, гелю і розчину. Відмінно підходить вагітним жінкам, показаний при санації статевих органів перед пологами. Гексикон Д, з невисокою концентрацією, використовують для дітей. Вартість коливається в межах 20-150 грн, розчин – 50 грн.

 

Тержинан

Антибактеріальний, протигрибковий препарат, який застосовують при лікуванні молочниці і деяких інших захворювань. Випуск – вагінальні таблетки, використовувані і при вагітності (крім 1 триместру) і при лактації. Під час менструацій не скасовують. При покупці прийдеться розпрощатися із 100-150 гривнями.

 

Мікомакс

Діюча речовина – флуконазол, випускається у вигляді сиропу, капсул і розчину. Використовується іноді для лікування дітей, але протипоказаний годуючим і вагітним жінкам. Залежно від форми випуску коштує від 50-150 гривень.

 

Полижинакс

Антибактеріальний і антигрибковий препарат. Форма випуску – вагінальні і інтравагінальні капсули, що містять емульсію. Не можна застосовувати без консультації лікаря, під час вагітності та лактації. Вартість в аптеках – близько 70 грн.

 

Слід пам’ятати, що всі лікарські засоби, що застосовуються при молочниці, хоч і є широкодоступним, але вимагають індивідуального підходу. Незважаючи на те, що всі вони призначаються від одного і того ж захворювання не можна застосовувати їх сліпо, за рекомендацією знайомих, реклами і фармацевта. У кожному з них криється ряд протипоказань, тому лікування може призначити тільки лікар виходячи з індивідуальних особливостей здоров’я пацієнта.