Причини молочниці у жінок

Навіть в абсолютно здорових людей присутні гриби Candida, які і є збудниками молочниці. Однак кандидоз не виникає доти, поки кількість грибів Candida в нормі. Але, зважаючи на певні фактори, вони можуть набувати патогенних властивостей, включаючи тим самим появу кандидозу.

Нижче ми опишемо основні причини молочниці у жінок та у дівчат.

Прийом гормональних препаратів з високим вмістом естрогену.
Науково доведено, що жінки, які приймають препарати з високим вмістом жіночого статевого гормону можуть спровокувати у себе появу молочниці. Це можуть бути як гелі, використовувані для нарощування ендометрію в порожнині матки, так і деякі з видів оральних контрацептивів. Це відбувається тому, що під впливом великих доз естрогену слизова піхви і вульви змінюється і стає сприятливою для виникнення патогенних властивостей у грибів Candida. Не варто забувати, що фітоестрогени, наприклад, шавлія і спориш, також можуть спровокувати появу кандидозу, якщо їх вживати часто й у досить високій дозуванні.

Прийом антибактеріальних препаратів
Прийом великих доз сильних антибіотиків найчастіше є чинником, котрий призводить до первинного (і наступних) проявів молочниці. Виникнувши на фоні прийому антибіотиків одного разу, вона в більшості випадків буде виникати і при подальших антибактеріальних терапіях. Знищуючи одні типи інфекцій, антибіотики послаблюють імунну систему і дозволяють грибам Candida набувати патогенні властивості і перетворюватися в молочницю.

Цукровий діабет
Захворювання, пов’язане з порушенням обміну речовин, таке як цукровий діабет, також може стати причиною виникнення патогенних властивостей грибів Candida. Виною всьому є підвищений вміст цукру в сечі у хворого. В результаті мочевипускання на слизовій вульви утворюється таке середовище, що сприяє розвитку молочниці.

Зниження імунітету
Не тільки антибактеріальні препарати здатні вплинути на зниження імунітету у людини. Стрес, недосипання, хронічна втома, ВІЛ-інфекції і навіть простуда і грип – все це неативно відбивається на здатності організму тримати під контролем розвиток мікроорганізмів. Як наслідок – великий ризик виникнення кандидозу, причому, не тільки в піхві і на вульві, а й на інших слизових, а також на тих ділянках тіла, вологість яких часто є підвищеною: область під грудьми, ліктьові і колінні згини, пахвові западини.

 

Крім основних, вище описаних, причин молочниці, виділяють ще такі фактори, що приводять до кандидозної інфекції:

– Носіння білизни з синтетичних тканин.

Розвитку кандидозного вульвовагініту (вагінальний кандидоз) сприяє носіння білизни, що щільно облягає тіло, особливо білизни з синтетичних тканин. В таких умовах в області піхви спостерігається постійно підвищена вологість і температура. Це веде до розвитку Candida albicans, що є причиною молочниці.

– Дисбактеріоз (зміна мікрофлори може приводити до появи сприятливих умов для розвитку молочниці)

– Порушення харчування

– Гіповітаміноз, дефіцит заліза.

– Ендокринні захворювання: окрім цукрового діабету, це – хвороба Іценко-Кушинга, хвороби щитовидної залози, гіпокортіцизм, гіпопаратиреоз, ожиріння.

– Первинні імунодефіцитні стани. Кандидозний інфекція часто спостерігається у хворих з вродженою недостатністю Т-клітинного імунітету.

– Вторинні імунодефіцитні стани. Кандидоз може розвиватися на фоні важких загальних захворювань: злоякісних пухлин, лімфопроліферативні захворювання (лейкозів, лімфом, лімфогранулематозу), синдрому Дауна, СНІДу.

– Хронічні інтоксикації (алкоголізм, наркоманія), прийом деяких медикаментів (метронідазол, транквілізатори, фенілбутазон, колхицин).

– Механічні пошкодження шкіри і слизових оболонок – ерозії, опіки, травми слизової оболонки порожнини рота і т. п.

– Підвищена вологість і температура навколишнього середовища – як наслідок пітливість шкіри, особливо в складках тіла.