Свічки від молочниці

Одне з провідних місць при терапії кандидозу віддано місцевому лікуванню. Свічки від молочниці при лактації показані особливо, так як застосування медикаментів всередину в цей період небажано, щоб не завдати шкоди новонародженому маляті.

В даний час в аптеках можна придбати різні препарати для боротьби з грибком Candida, але все ж досі найзручнішими і популярними залишаються свічки (супозиторії). Багато з них дійсно непогано справляються зі своїм завданням і «виганяють» патогенний грибок назавжди, але слід пам’ятати, що супозиторії не настільки безневинні як здається, тому підходять не всім жінкам, особливо під час вагітності.

 

Свічки від молочниці

Свічки від молочниці

Різні свічки відрізняються одна від іншої складом діючих речовин і терапевтичним діапазоном. У складі будь-яких свічок для вагінального застосування є наступні засоби: изоконазол, ністатин, клотримазол і натамицин. Жінка сама може вибрати собі супозиторії «до смаку» виходячи з назви та цінової категорії, але все ж буде краще, коли призначення робить лікар, згідно з дослідженнями і загальним станом організму пацієнтки.

 

Перевага свічок від молочниці (супозиторіїв)

Як відомо, грибок населяє наш організм з самого народження, але стає він активним тоді, коли імунний статус організму сильно знижується. До групи ризику входять люди, яким згодом будуть потрібні свічки проти молочниці, це ті, у яких є серйозні зрушення в гормональному балансі, діабетики, люди, які перенесли серйозні інфекційні захворювання та вагітні.

 

Переваги свічок для лікування молочниці:

 • швидкий терапевтичний ефект;
 • невелика кількість побічних ефектів, оскільки відсоток всмоктування діючої речовини в кровотік низький.

Позитивний ефект свічок в тому, що вони швидко усувають або суттєво полегшують симптоматику молочниці, їх можна призначати вагітним і жінкам при грудному вигодовуванні.

Застосування вагінальних свічок від молочниці ефективно тільки на самому початку кандидозних проявів, при хронічній формі вони практично не приносять бажаного результату, лише трохи пом’якшують картину захворювання.

 

Суть лікування інтимних проблем

Лікування кандидозу в області інтимної зони зводиться до знищення головного винуватця, грибка Candida. Способів терапії немало, але хороші вагінальні свічки стали дуже популярні, особливо в останні роки. Важливо вибрати супозиторії «під себе», оскільки деякі з них не завжди зручні в застосуванні, інші не підходять за медичними показаннями, інші можуть занадто дратувати і без того пошкоджену слизову оболонку.

Не слід забувати, що локальне застосування препарату від кандидозу виліковує захворювання не повністю – потрібно системне лікування, спрямоване на знищення грибка не тільки в піхві, але і в ротовій порожнині та кишечнику.

В аптеках можна купити недорогі свічки від молочниці нового покоління без рецепта, але і вони не завжди гарантують повне лікування від кандидозу, оскільки у грибка може розвинутися стійкість до дії препарату, і лікування не принесе ніякого позитивного ефекту.

Стійкість кандиди може розвиватися у випадках:

 • незакінченого курсу лікування, коли людина кидає терапію як тільки їй полегшає;
 • зниження дозування препарату, коли інфекція не усувається, а пристосовується до діючої речовини;
 • неправильно призначеного і самостійного лікування.

Жінки, які зустрічаються з молочницею дуже часто, використовують лікувальні тампони просочені мазями і препаратами з імуномодулюючою дією. Але найкраще користуватися перевіреним засобом – свічками від молочниці спеціально для жінок, хоч вони і створюють іноді певний дискомфорт, зате згодом пацієнтка швидко позбавляється від сильних виділень і нестерпного свербежу.

 

Як правильно застосовувати супозиторії

Свічки краще використовувати перед сном. Поміщати супозиторії всередину необхідно в положенні лежачи, бажано якомога глибше, щоб лікарський продукт повністю зник у піхву.

Поступово свічка під дією температури тіла розчиниться, і основна речовина почне проникати в слизову оболонку піхви, зазвичай цей час займає хвилин 30-40. Свічки не застосовують під час менопаузи, виняток становить тільки препарат – бетадин.

 

Популярні місцеві засоби:

 • пимафуцин
 • Ліварол
 • клотримазол
 • Гексикон зністатин
 • ністатин
 • бифидумбактерин
 • Гінезол
 • Залаїн
 • Тержинан
 • Бетадин
 • Флюкостат
 • Полижинакс
 • Дифлюкан
 • Депантол
 • Клион Д
 • Кандид
 • макмірор
 • Віферон
 • кліндаміцин

Всі ці супозиторії (свічки) відрізняються шириною терапевтичного діапазону, діючою речовиною і термінами лікування. Основні діючі речовини, що входять до їх складу: ністатин, клотримазол, изоконазол, натамицин, кетоконазол.

 

Особливості супозиторіїв і ціни в аптеках

Пимафуцин – це найбезпечніші свічки від молочниці при вагітності, які можна застосовувати як для жінок, так і для новонародженої дитини. У його складі знаходяться речовини, що не роблять токсичний вплив на плід (ціна від 100 грн).

 

Ліварол

Швидко знімає всі ознаки нездужання, свербіж та печіння. Ефективний тільки на самому початку захворювання (ціна 120 грн.).

 

Клотримазол

Активний протигрибковий препарат, що володіє широким спектром дії місцевого значення. Він руйнує синтез речовин в клітині грибка і призводить до її лизису. У невеликих дозах препарат у вигляді свічок стримує розвиток грибка Candida, а у високих концентраціях повністю його знищує (найдешевший препарат, ціна від 8  до 15 гривень).

 

Гексикон

У вигляді вагінальних свічок допомагає впоратися із загальною інфекцією в статевих шляхах у жінки. Свічки рекомендовані до застосування відразу (до 2 годин) після незахищеного статевого акту. При молочниці Гексикон допомагає слабо, але стримує розвиток умовно-патогенної мікрофлори в межах допустимих норм (ціна від 100 грн.).

 

Ністатин

Порушує захисну функцію клітинної мембрани грибка Candida. У малих дозах стримує його розвиток, в ударних – повністю знищує. Вагінальні супозиторії діють при гострій і хронічній формі молочниці, але абсолютно не підходять в якості свічок від молочниці до застосування для вагітних, так як очікування дитини і годування грудьми – період, в який препарат протипоказаний (ціна від 10 грн.).

 

Бифидумбактерин

Вагінальні свічки пригнічують розвиток грибка і змінює кислотність середовища в піхві, що сприяє відновленню нормальної мікрофлори. Крім того цей препарат сприяє відновленню місцевого імунітету тканин (ціна від 57 грн.).

 

Гінезол

Діюча речовина (міконазолу нітрат) здатна порушувати біосинтез компонентів клітинної мембрани грибка, виявляє фунгіцидну дію. Призначають при патологічному розвитку грибка Candida, микроспор, трихофитией, пеніціліннових і дріжджових грибів. Протипоказаний при чутливості до препарату та дітям до 12 років (ціна від 200 грн.).

 

Залаїн

Діюча речовина сертоконазол, володіє широким спектром дії для застосування в дерматології. Вагінальні супозиторії використовують при лікуванні молочниці, комбіновано з іншими протимікробними засобами. В деяких випадках, достатньо одноразового введення свічки на ніч, але при необхідності проводять курс терміном на три дні (середня ціна 120 грн.).

 

Тержинан

Комбінований препарат для локального застосування. Відмінно впливає на мікрофлору піхви, зупиняє патологічний розвиток грибка і позбавляє від сверблячки і печіння. Добре переноситься організмом вагітних жінок, але все ж його рекомендують застосовувати з обережністю (ціна від 150 грн.).

 

Бетадин

У вигляді вагінальних свічок (1 свічка містить 200 мг повідон-йоду), має антимікробну дію, активний щодо багатьох патологічних мікроорганізмів, у тому числі і грибків роду Candida. Не призначають дітям до року, особам, які мають захворювання щитовидної залози і при індивідуальній непереносимості компонентів. При молочниці застосовується протягом тижня по 1 свічці на ніч. Неприпустимий в перший триместр вагітності, під час годівлі грудьми і на період лактації (середня ціна 120 грн.).

 

Полижинакс

Свічки з антимікробну дію, володіють бактерицидною і фунгіцидною активністю. Діюча речовина – неомицина сульфат відноситься до аміноглікозидних антибіотиків. Призначається тільки жінкам при вагініті бактеріальної природи і при неспецифічному вагініті, при молочниці, викликаної грибками Кандида та при змішаних інфекціях в статевій сфері, в післяопераційний період, перед абортом або перед пологами (коштує від 70 грн.).

 

Дифлюкан (д.р. флуконазол)

Пригнічує обмінні процеси в клітині грибка. Показаний при ураженні слизових оболонок (найчастіше статевих органів: кандидозний вульвіт, вульвовагініт у жінок, кандидозний баланопостит у чоловіків). Зазвичай лікування препаратом проводять тільки в комплексній терапії (ціна в межах 300 грн.).

 

Депантол

Відноситься до антисептичних і регенеруючих лікарських речовин, при молочниці використовується у вигляді вагінальних свічок. До складу входять: декспантенол (стимулює відновлення слизових оболонок), хлоргексидин біглюконат (є антисептиком). Відгуки про препарат не завжди втішні, у багатьох пацієнток він викликає печіння і швидко витікає, навіть при положенні лежачи (ціна від 140 грн.).

 

Клион-Д (д.р. метронідазол)

Не є панацеєю від молочниці, зазвичай призначають його в складних випадках, коли на статевих органах розвивається вторинна інфекція і спільно з метронідазолом. Вагінальні таблетки (свічки) вводять глибоко в піхву попередньо «розмочивши» у воді 20 секунд. Не можна призначати при алергії, вагітності, лактації та дітям (ціна коливається від 100 до 200 грн.).

 

Кандид

Препарат призначений для лікування багатьох захворювань грибкової природи, в тому числі молочниці, кандидозного вульвіту і кандидозного баланіту у чоловіків. Може викликати місцеві реакції у вигляді печіння і поколювання, алергічні реакції. Не встановлена ​​при дослідженнях безпека при вагітності і лактації, тому тривало застосовувати препарат і у великих дозах не рекомендується. (Середня ціна 70 грн.).

 

Макмірор

М’які вагінальні желатинові свічки, використовують перед сном – протягом 8 днів по 1 свічці. Може викликати алергічні реакції і шкірний свербіж, при вагітності і лактації призначають тільки при строгому контролі з боку лікаря і лише за крайньої необхідності, коли терапевтичний ефект перекриває потенційний ризик для плоду. Грудне вигодовування при лікуванні припиняють. Застосування Макмірора дозволяє запобігти рецидивам молочниці, які можуть виникнути після удаваного вилікування первинних інфекцій (ціна близько 250 грн.).

 

Віферон

Ректальні свічки, володіють імуномодулюючими, противірусними, антипроліфератівними властивостями. Дозволений до застосування при терапії різних інфекцій при комплексному застосуванні. Можна використовувати Віферон при вагітності з 14 тижня і в період лактації, в складі комплексної терапії різних інфекційно-запальних захворювань у новонароджених дітей, у тому числі недоношених (ціна від 150 до 500 грн.).

 

Кліндаміцин

Протимікробний препарат, який належить до групи лінкаміціну. Випускається у вигляді вагінальних супозиторіїв (свічок) по 100 мг, володіє широким спектром дії, активний щодо збудників бактеріальних інфекцій, можна використовувати при молочниці. Даний лікарський засіб можна використовувати під 2-3 триместрах вагітності тільки для місцевого нанесення, так як він здатний проникати через гемато-плацентарний бар’єр, в період годування груддю протипоказаний (ціна від 100 грн.).

 

Лікування молочниці за допомогою свічок доведено своєї ефективністю, але слід пам’ятати, що будь-яке призначення препарату повинен проводити тільки лікар з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта