Симптоми молочниці

У здорових людей грибок Candida є частиною умовно-патогенної мікрофлори, але доставляти неприємності і чоловікам, і жінкам він починає тільки тоді, коли його стає занадто багато. Тому важливо знати, як виглядає молочниця, і які особливі прикмети є у кандидозу.

Як правило, лікарі не записують в діагностичній карті слово «молочниця», ця назва народна. У різних категорій населення захворювання носить певні назви:

Вважається, що Candida живе тільки на статевих органах, але виявляється, бактерії чудово себе почувають в ротовій порожнині, кишечнику і піхві.

 

Інкубаційний період захворювання

Через скільки проявляється симптоматика хвороби? Перші прикмети захворювання, які повинні насторожити людину, можуть проявитися в період від 3 днів до 3 тижнів. Такий порядок лікарі пояснюють: загальним станом імунітету, дотриманням правил гігієни та особистою фізіологією людини. Молочниця має вигляд білого виділення, яке локалізується на тканинах піхви, ротової області або пеніса.

Передвісниками молочниці можуть стати наступні неприємні стани:

  • відчуття свербіння в області статевих органів;
  • легке почервоніння на слизовій;
  • болючість при сечовипусканні і статевому акті.

Від того, як виглядає молочниця (дивіться фото молочниці), можна судити про стадії розвитку захворювання. У занедбаному стані з’являються сирнисте виділення, яке не помітити неможливо. Особливу увагу до себе необхідно проявляти людям, які перенесли тяжке захворювання з тривалим курсом прийому антибіотиків, які мають хронічні хвороби (цукровий діабет), що приймають гормони (контрацептиви) або вагітним жінкам.

У чоловіків інкубаційний період розвитку молочниці може становити від 2 до 14 днів, у жінок – від 3 до 20 днів.

 

«Жіноче» захворювання

Симптоми молочниці у жінок

Симптоми молочниці у жінок

Як виглядає молочниця у жінок? Це питання особливо актуальне, оскільки основними пацієнтами, які приходять зі скаргами до фахівця, бувають саме представниці прекрасної статі. Жіноча молочниця – це теж грибок Candida, що знаходиться в організмі постійно, для його посиленого розвитку потрібні теплі і вологі місця, без доступу повітря – такі, як статеві органи у жінок. Вагінальний кандидоз проявляється сильним почервонінням, набряком, свербінням і відчуттям печіння в області вульви, а при надмірному розвитку запалення переходить на сечовий канал і викликає неприємні відчуття при відвідуванні туалету.

При особистому огляді жінка (дівчина) може знайти у себе на зовнішніх статевих органах білуватий наліт, відзначити збільшену кількість білуватих виділень, що нагадують сирну масу.

Точний діагноз при підозрі на кандидоз можна поставити тільки після огляду і взяття мазка, лікування молочниці в запущених випадках проходить протягом декількох місяців.

 

Що можна побачити у представників сильної статі

Симптоми молочниці у чоловіків

Симптоми молочниці у чоловіків

Чоловіча молочниця виглядає дещо інакше, хоча загальні схожі прояви все ж спостерігаються. Необхідно відзначити, що чоловічий кандидоз – явище рідкісне, і хронічні форми кандидозу зустрічаються тільки у тих, у кого є невиліковні захворювання, що ослабляють загальну імунну систему, у тих, хто сильно зловживає алкоголем (і пивом в т.ч.), сигаретами і наркотиками .

Грибок Candida не може щільно закріпитися на пенісі, так як вимивається з уретри з сечею при кожному відвідуванні туалету. Якщо хронічна форма молочниці все ж поставлена, то є ризик розвитку везикуліту, простатиту, а також перейти на печінку і нирки. При явно вираженій молочниці чоловік відчуває свербіння на статевому органі, болючість під час сечовипускання і статевого акту, головка статевого члена набрякає і червоніє. Виділення стають густими з кислуватим різким запахом, який не «змивається» навіть при гігієнічних процедурах. На голівці і в складочках утворюється білуватий наліт, який легко зчищається.

Важливо при прояві захворювання звернутися до лікаря, так як самостійне лікування, без встановлення причини, може призвести тільки до загострення.

 

Як страждають малюки?

Молочниця у новонароджених може проявитися не відразу, це повністю залежить від уваги мами, дотримання їй гігієнічних процедур щодо дитини, використання лікарських препаратів та антибактеріальних засобів.

Час зараження завжди припадає на пологи або при годуванні груддю, молочниця в подальшому проявляється в ротовій порожнині у вигляді білуватого нальоту на слизовій, іноді виходить за межі і формує «окантовочку», що проходить по губках малюка.

Дуже часто мами не помічають перші прояви молочниці, зважаючи на велику кількість молока (суміші), що залишає наліт у роті новонароджених. Важливо навчитися ідентифікувати кандидоз від залишків молочної їжі, щоб вчасно «схопити» захворювання.

 

Інші прикмети захворювання

Якщо людина проходить лікування гормонами або антибіотиками орального застосування може статися загальне ослаблення імунітету з подальшим розвитком кишкового кандидозу. Прояв його – один з найважчих випадків дисбактеріозу, і виникає як у жінок, так і у чоловіків.

Через скільки проявиться кандидоз – точно встановити неможливо, так як в цьому випадку все залежить від «внутрішньої сили», наскільки організм людини зможе самостійно впоратися з умовно-патогенних грибком. Виняток можна зробити тільки для осіб певної сексуальної орієнтації, практикуючих гомосексуальні відносини, в цьому випадку кандидоз кишечника проявиться після інкубаційного періоду (3-14 днів).

При явищах діареї з газоутворенням і білуватими виділеннями разом з каловими масами варто негайно відвідати лікаря, ці прояви прямо вказують на кишкову молочницю.

Основна помилка, якої припускаються всі люди – думаючи, що молочниця нешкідлива, а, отже, не вимагає серйозного лікування. Небезпека проявляється вже пізніше, коли інфекція поширюється по всьому організму, викликаючи зміни в життєво важливих органах, в тому числі мозку і серці.