Таблетки від молочниці

Таблетки від молочниці – така форма лікарських препаратів, які приймаються всередину, і всмоктуються в травній системі.

При лікуванні молочниці багато пацієнтів вважають за краще мати справу з таблетками, так як на відміну від свічок, мазей і кремів, таблетки мають системну дією і приймаються від одного до трьох днів, що, безсумнівно, зручно, якщо необхідно швидко позбутися всіх ознак молочниці. Капсули і таблетки, прийняті всередину здатні знищити грибок не тільки на статевих органах у чоловіків і жінок, а й у кожному куточку організму, навіть якщо патогенні осередки мінімальні.

Які найпоширеніші?

На нашому ринку існують лікарські речовини, які найбільше затребувані: флуконазол, дифлюкан, пимафуцин, флюкостат, ністатин, Фуцис і клотримазол.

 

Таблетки від молочниці

Таблетки від молочниці

На даний момент розроблено кілька діючих речовин (окремо або в складі багатьох препаратів), які допомагають вилікувати молочницю. Ці речовини впливають на міцелій грибка Candida, запобігаючи його росту і розмноженню. При легкому перебігу молочниці лікар може винести рішення на користь застосування місцевих препаратів – мазей або кремів, але при важкому, великому ураженні умовно-патогенною мікрофлорою, обов’язково поєднане лікування із застосуванням таблеток.

 

Пацієнтам слід знати, що існує різна ціна на ці лікарські форми, і якщо коштів недостатньо, але лікуватися все одно потрібно, можна прямо сказати про це фахівцеві, і він підбере найбільш підходящий курс лікування.

 

Пігулки для «цікавого положення»

Не секрет, що молочниця особливо сильно проявляється в період вагітності, пов’язано це з гормональною перебудовою організму і специфічними виділеннями. По можливості, лікар виписує препарати місцевого застосування (свічки, мазі, креми), але бувають випадки, коли на грибок Candida необхідно впливати комплексно. Тоді на допомогу приходять медикаменти, ефективні навіть у сприятливих дозах і не роблять ніяких побічних дій на плід.

 

Серед таблеток найпоширеніший – це пимафуцин, він показаний до застосування для вагітних жінок, так як в даний час не виявлено жодних побічних ефектів на організм майбутньої матері та плоду. Діюча речовина натамицин (Natamycin). При застосуванні можливий легкий розлад кишечника, нудота, особливо в перші дні лікування. При чутливості до компонентів препарату може проявитися алергічна реакція.

 

Пимафуцин лікар призначить тільки при крайній необхідності, в інших випадках під час очікування малюка необхідно обмежитися прийомом тільки місцевих протигрибкових препаратів (мазей, свічок, кремів і гелів).

 

Як ефективно лікувати сильну стать?

Найчастіше для чоловіків достатньо застосування місцевих препаратів, щоб молочниця відступила. Але в деяких випадках, коли кандидоз проявився «в усій красі» і носить затяжний характер, треба пити таблетки загальної дії, такі як:

дифлюкан,

орунгал,

флюкостат,

Канефрон.

Перед застосуванням будь-якого препарату важливо пройти консультацію у терапевта і ендокринолога, так як деякі з них мають ряд протипоказань.

 

 

Канефррон – володіє непоганими антимікробними діями, особливо на грибок Candida albicans, він пригнічує його ріст в сечостатевій системі у чоловіків. Випускається у формі драже, застосовується по 2 таблетки тричі на день, але в дуже запущених випадках при молочниці потрібно тривале й складне лікування.

Важливо, поряд з застосування таблеток, усунути всі супутні фактори, що провокують молочницю, а також не забувати про лікування хронічних внутрішніх захворювань. І про застосування препаратів, що підвищують захисні сили організму (імунокоректори, адаптогени і біогенні стимулятори).

 

 

Що можна порекомендувати жінкам від молочниці?

Хороші протигрибкові засоби можна знайти в кожній аптеці, для жінок (не вагітних) лікування молочниці можна проводити препаратами у формі таблеток, які швидко всмоктуються в кров і очікуваного ефекту від лікування чекати довго не доводиться. Зазвичай, у складі всіх лікарських засобів присутній флуконазол.

Синонімами і аналогами препарату флюконазол, є: дифлюкан, Мікосіст, мікофлюкан, флюкостат, ітраконазол (або орунгал, Ірунін).

 

Характеристики відомих засобів

Флуконазол

Протигрибковий засіб широкого спектра дії. Володіє потужною дією, добре допомагає проти молочниці. При вагінальному кандидозі (молочниці) у жінок і кандидозному баланіті у чоловіків призначають – 150 мг одноразово. З метою профілактики рецидивів кандидозу в області піхви використовують таблетки 1 раз на місяць по 150 мг протягом 4-12 місяців. Не рекомендований: при вагітності (лактації), дітям до року і при підвищеній чутливості до флуконазолу. Вартість цілком демократична від 8 до 10 гривень за капсулу.

 

Дифлюкан (д.р. флуконазол)

Механізм дії його, як і в іншого лікарського препарату з флуконазолом, обумовлений порушенням синтезу ергостеролу, який входить до складу клітинної мембрани грибка. Добре всмоктується, прийом їжі не робить ніякого впливу на дію препарату. Найпоширеніший варіант застосування таблеток – генітальний кандидоз, гострий та / або рецидивний вагінальний кандидоз, кандидозний баланіт, зазвичай достатньо одноразового застосування препарату. При вагітності можливе застосування тільки в найнеобхідніших, запущених випадках, при лактації протипоказано, так як дифлюкан здатний проникати в молоко і передаватися малюкові. Середня вартість від 200 гривень.

 

Пимафуцин (д.р. натамицин)

Має широкий спектр дії, у тому числі ефективний при молочниці. Не всмоктується з ШКТ, з шкірних покривів і слизових оболонок. При вагінітах (вульвітах, вульвовагінітах) призначають 1 вагінальний супозиторій (по 100 мг) протягом 6-9 днів. Але найчастіше пимафуцин застосовують для лікування (профілактики) неінвазивного кандидозу кишечника (у тому числі після прийому антибіотиків, кортикостероїдів і цитостатиків). Можливе застосування в період вагітності. Вартість в межах 100-250 гривень, залежно від форми випуску.

 

Флюкостат (д.р. флуконазол)

Визнаний лікарями всього світу «Золотим стандартом» в лікуванні уро-генітального кандидозу. Це єдині протигрибкові таблетки, що приймаються всередину, які схвалені ВООЗ для лікування молочниці. Відзначено високу активність по відношенню до грибків роду Candida.

 

Ністатин

Застосовується, найчастіше, для профілактики розвитку кандидозу при тривалому лікуванні антибактеріальними засобами, особливо у виснажених і ослаблених хворих. Лікує кандидоз слизових оболонок (в т.ч. піхви, прямої кишки і нижніх відділів кишечника) і шкіри. Не рекомендується при хворобах печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту і при вагітності. Вартість від 10 грн.

 

Фуцис (д.р. флуконазол)

Показаний при лікуванні грибкових захворювань, в тому числі системного кандидозу та молочниці. Препарат малотоксичний для організму людини, оскільки володіє високою вибірковістю щодо цитохрому Р450 грибів. Незначно впливає на цитохроми людини. Фуцис в порівнянні з іншими протигрибковими засобами тіазолових груп в меншій мірі пригнічує цітохромзалежні процеси в печінці. Таблетка диспергована, містить 50 мг флуконазолу, застосовують для лікування дорослих і дітей старше 3 років. Перед прийомом її розчиняють в невеликій кількості води (зазвичай 50мг флуконазолу на 5мл води), добова доза препарату на 1 прийом. Фуцис протипоказаний в період вагітності та лактації. Середня ціна від 20 до 60 грн.

 

Міконазол (син. Міконал, мікостат, д.р. миконазол нітрат)

Має протимікробну і недуже антибактеріальну дію на багато патогенні грибки. Добрий для профілактики розвитку стафілококів, стрептококів, але слабо впливає на синьогнійну і кишкову палички. При застосуванні місцево практично не всмоктується в кровотік. Випуск здійснюється в різних формах, у тому числі і в таблетках, що містять по 250 мг міконазолу нітрату, по 10 штук в упаковці. При вагітності і лактації застосовувати не рекомендується.

 

Слід пам’ятати, що молочниця - підступне захворювання, може вражати як зовнішні слизові оболонки, так і внутрішні органи. Тому при боротьбі з нею будуть потрібні як місцеві препарати, так і таблетки, що володіють загальним (системним) дією на організм людини.